story

“Skejtovat jsem začal někdy v roce 2005, možnáI i dřív, asi ve svých 15 letech. Pamatuju si to jako období grunge, hardcoru a heavy metalu a triky jsme se učili z VHSek, protože youtube byl v plenkách. Skejtová kultura se stala mým životním stylem a do velké míry formovala mé pohledy na svět.

S výrobou desek jsem začal v roce 2012 a projekt pojmenoval po kamarádovi jménem Sova, který se mnou začal skejtovat. Owl je tedy odkazem na něj. Postupem času a technologie jsem začal vyrábět i klasické skejty a oldskool bazénovky a v longboardových deskách se soustředil téměř výhradně na freeride a downhill, kde má longboarding srdce a existuje zde největší variabilita ve vývoji forem. Nyní se v rámci projektu zabývám také produkcí oblečení, které je stejně jako desky kompletně vyroběno u nás na lokální úrovni. Střihy navrhuju sám, šití probíhá v rodinné dílně ve Zlíně a sítotisk ve dvorním HW Prints Brno.

Owl není jen o výrobě desek, oblečení a podpoře skateboardingu a longboardingu. Jeho prostřednictvím se snažím inspirovat hlavně mladé lidi, aby podporovali lokální produkty a vytvářeli klidně drobné projekty, kterými budou dělat radost nejen sobě, ale hlavně svému okolí. Má to obrovský smysl.

Chci, aby projekt zůstal neovlivněný komercí. Uvědomil jsem si, že mě vlastně nikdy nemá naplno živit, jen tak může být nezávislý a ortodoxní. Od začátku působení mě dostává k super lidem a to je vlastně jeho hlavní účel. Spojovat lidi, tvořit, objevovat a bavit se. TO JE SKATEBOARDING!
Projekt se stal za 6 let práce mojí součástí a teprve až poslední dobou si uvědomuju jeho dosah a chci ho více personifikovat s mým životem a udělat ho účelným pro nějaký vyšší smysl. Zkombinovat v něm další životně důležitý věci jako přírodu, trampování a focení a coby geograf ho využít jako platformu pro alespoň minimální environmentální osvětu. ”

Roman Šafář

sítotisk

„Proč jsem pro tisk zvolil tuto metodu má několik opodstatnění. Sítotisk je zřejmě nejstarší technika tisku vůbec a zároveň je do dnešní doby stále analogová, což je pro mě určitým způsobem magický. Sítotisk me učaroval, ještě když jsem ho prakticky neznal. Vždycky se mi líbily skejty z 90´s, které měly grafiku ve čtverci tisknutou na sítu a zbytek namořený. Sítotisk je pro mě prakticky i takový odkaz na tuto dobu, protože byla ještě real a je pro mě svou klasičností hrozně inspirativní. Čistě černý sítotisk dává smysl také proto, že stylově sjednocuje ilustrace od rozdílných ilustrátorů a témat.

 

A jak sítotisk probíhá si můžete prohlédnout ve videu z HW prints.“

info@owlboards.com
+420 775 401 593

© 2018 Roman Šafář.
Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila White Gorilla.